Великоновосілківська районна рада

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 КВІТНЯ 2019 РОКУ

Переглядів: 199

З 1 квітня стартує новий виток пенсійної реформи. Планується, що на цьому етапі буде проведено автоматичний перерахунок пенсій для тих пенсіонерів, які не поспішають за вислугою років на заслужений відпочинок, а продовжують працювати. Зараз тим, хто хоче домогтися збільшення виплат, необхідно подати заяву до територіальних управлінь Пенсійного фонду. Або про це повинен подбати роботодавець. Але починаючи з квітня система автоматично перерахує пенсії громадянам України, які досягли пенсійного віку, хоча останні два роки офіційно працювали і робили відрахування з зарплати до Пенсійного фонду. Для тих працюючих українців, у яких станом на 1 квітня 2018 року пройшло менше двох років з моменту досягнення пенсійного віку, перерахунок також відбудеться автоматично, але не раніше ніж через 24 днів з дня виходу на пенсію.

Громадянам, які продовжують працювати понад два роки після призначення пенсії, в плюс до виплати врахують придбаний страховий стаж і підрахують відсоток відрахувань із зарплати. Якщо ж зарплата стала нижчою за ту, що була до виходу на пенсію, зменшувати пенсійну виплату ніхто не буде. Згідно із законом кожні два роки у працюючих пенсіонерів зростає страховий стаж, їм повинні робити перерахунок стажу, відповідно і пенсій. Якщо людина працювала 40 років і плюс два роки, то коефіцієнт буде не 0,40, а 0,42. Якщо у них коефіцієнт заробітку був вище, ніж той, за яким була призначена пенсія, то збільшать коефіцієнт. Якщо менше, то залишать існуючий. Підвищену пенсію ця категорія громадян отримає вже в квітні.

Основним залишається питання, наскільки ж збільшиться пенсія, і чи буде це відчутно для гаманця. Але чиновники запевняють: все індивідуально.« повернутися до списку новин