Великоновосілківська районна рада

Нарешті, точна інформація ПРО ВИБОРЧІ БЮЛЕТЕНІ

Переглядів: 35

10 жовтня 2020 року, за два тижні до виборів ЦВК врешті видала Постанову № 366, якою роз'яснила порядок заповнення виборчого бюлетеня.

Постанова довга, але її суть можна зрозуміти дуже легко.

Бюлетень вважається НЕДІЙСНИМ лише в двох випадках:

???? відсутня позначка за будь-яку партію

???? є дві і більше позначки за різні партії

Тобто, якщо партія буде вибрана лише одна - як би далі бюлетень не заповняли (чи навіть на цьому завершили), він буде визнаний ДІЙСНИМ.

Причому позначка за партію може бути використана будь-яка: "+", "V", "Х", "0", чи навіть цифра - головне, щоб ця позначка була вказана в квадраті, який йде відразу після назви партії.

Але кандидат отримає підтримку лише у випадку, якщо буде зроблена позначка за підтримку партії, у списку якої він значиться і вказано його номер у квадратику з трафаретом. І підтриманий має бути також лише один кандидат.

Причому номер в трафареті може виглядати будь-як. Якщо кандидат йде під номером 9, то написано може бути і "09", і "9". Причому 9 може бути написано як по трафаретних лініях, так і просто 9. Головне, щоб можна було зрозуміти, що написано саме 9.

У всіх решта випадках, при дійсності бюлетеня, голос піде списку партії без підтримки кандидата. Це не є добре (бо відкриті списки задумувались саме для надання можливості підтримки конкретного кандидата), але голос для партії не пропаде.

Джерело: Ольга Мазаєва

______________

Посилання на Постанову:

https://act.cvk.gov.ua/.../pro-roz-yasnennya-shhodo...« повернутися до списку новин