Великоновосілківська районна рада
Великоновосілківський район, Донецька область

Всеукраїнський фестиваль грецької культури «Мега Йорти» ім. Доната Патрічі.

Переглядів: 182

Фестиваль грецької культури «Мега йорти» – традиційне свято греків і всього багатонаціонального народу Донеччини. Його організаторами з 1988 року були Донецький обласний науково-методичний центр, який очолював Донат Патрича, та грецькі товариства, а з 1995 року – Федерація грецьких товариств України за активної участі місцевих органів влади, закладів культури та меценатів.

Одним із перших ініціаторів фестивалю був Донат Костянтинович Патрича – заслужений працівник культури України, поет, перекладач, прозаїк, композитор, патріарх грецького національного руху, в світлу пам’ять про якого з 2005 року фестивалю присвоєно його ім’я.

Фестиваль як свято грецької культури приймали гостинні Сартана (1988), Велика Новосілка (1989), Маріуполь (1990,1991), Бугас – Сартана – Велика Новосілка – Стила – Урзуф – Кременівка (1993), Старобешеве (1995), Червона Поляна – Старобешеве – Чермалик – Новоянисоль – Бугас (1997), Кременівка (2001), Ялта (2003), Старий Крим (2005), Старомлинівка (2007), Гранітне (Карань) – 2009  Сартана (2011), Старобешеве  (2013), Урзуф (2015), Малоянисоль (2017).

Цього року Всеукраїнський фестиваль «Мега йорти» проводиться у місті Волноваха  Донецької області.

Щоб наближення до свого національного коріння було масовим, фестиваль щоразу радує гостей яскравою етнічною програмою на будь-який смак. У рамках насиченої програми фестивалю гості матимуть можливість ознайомитися із національними видами мистецтва, стравами грецької кухні, стати учасниками незабутньої театральної ходи, у якій візьмуть участь представники більше 90 грецьких товариств із різних куточків України.  У цьому році у Волновасі можна буде відвідати і «Країну майстрів» із національними подвір’ями, де народні майстри представлять свої вироби і проведуть майстер-класи. У центральному парку міста  відбудеться грандіозна концертна програма за участю найкращих грецьких творчих колективів України. Не залишить байдужим учасників і гостей фестивалю і регіональний конкурс краси та талантів «Перлина Приазов’я 2019».

Цікаві розваги чекають на справжніх чоловіків: грецька боротьба куреш та перетягування канату.

« повернутися до списку новин