Великоновосілківська районна рада
Великоновосілківський район, Донецька область

Районна рада працює

Переглядів: 56

Великоновосілківською районною радою розглянуто лист стосовно надання коментарів і пропозицій до листа Міністерства фінансів України стосовно пропозицій УАРОР до Бюджетної декларації на 2021–2023 роки.

         За результатами розгляду радою надано свої пропозиції:

1. Вирішити проблему «нелегальної» оренди земель сільгосподарського призначення, запровадивши фіксовану податкову ставку з кожного гектара сільгосподарських земель у залежності від нормативно – грошової оцінки земель.

2. Встановити єдиний фіксований розмір сплати земельного податку, наблизивши його розмір до ставки єдиного податку платників ІV групи.

3. Вважаємо необхідним переглянути тарифи НСЗУ в бік їх збільшення, за надані послуги центральними районними лікарнями, оскільки тарифи які діють на теперешній час не відповідають дійсним видаткам.

4. Вирішити питання з утриманням лікарських установ в сільській місцевості, де вони є єдиним джерелом медичної допомоги населенню. НСЗУ не виділяє кошти на виплату заробітної плати медпрацівникам ФАПів і водночас діюче бюджетне законодавство не дозволяє фінансувати заробітну плату даної категорії медпрацівників за рахунок коштів місцевого бюджету.

5. Переглянути порядок розрахунку базової дотації для новоутвоених ОТГ, оскільки при існуючій формулі будуть братися показники надходження ПДФО за минулий період і ОТГ на базі колишніх районних центрів будуть безпідставно втрачати кошти дотації.

6. Встановити чіткий розподіл видаткових повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування відповідно до принципу субсидарності, фінансового та інфраструктурного потенціалу.

7. Передбачити у державному бюджеті додаткові дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.

8. Удосканалити механізм індексації нормативної грошової оцінки землі та встановлення коефіцієнту індексації на рівні реального індексу інфляції для усунення та подальшого уникнення втрат місцевих бюджетів.

9. Забезпечити врегулювання на державному рівні питання компенсації виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, компенсувати виплати за послуги зв’язку окремих категорій громадян.

 

« повернутися до списку новин