Великоновосілківська районна рада
Великоновосілківський район, Донецька область

територіях Донецької та Луганської областей перших місцевих виборів ЦВК звернулась до компетентних органів щодо можливості організації підготовки та проведення на окремих територіях Донецької та Луганської областей перших місцевих виборів

Переглядів: 133

18 серпня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії.

Як повідомлялося,  Комісія 8 серпня 2020 року на підставі висновків Донецької та Луганської обласних державних адміністрацій – обласних військово-цивільних адміністрацій, встановила неможливість проведення перших місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на окремих територіях зазначених областей.

Однак, визначені Комісією відповідні переліки територіальних громад Донецької та Луганської областей, викликали значний суспільний резонанс. З моменту ухвалення вказаного рішення до Комісії надходять численні звернення народних депутатів України, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, виборців тощо стосовно перегляду її рішення і зменшення кількості територіальних громад, на території яких неможливо провести вказані вибори.

Необхідність внесення відповідних змін аргументується, зокрема, тим, що на територіях окремих громад, які Комісією визначено такими, на яких неможливо провести місцеві вибори, було з дотриманням законодавства проведено чергові вибори Президента України 31 березня 2019 року та позачергові вибори народних депутатів України 21 липня 2019 року. Водночас на цих територіях на сьогодні органи державної влади у повному обсязі здійснюють свої повноваження, а громадяни реалізують свої права. На думку заявників, непроведення у відповідних територіальних громадах перших місцевих виборів призведе до порушення виборчих прав громадян, що проживають на цих територіях.

Також, за інформацією Апарату Ради національної безпеки та оборони України станом на 17 серпня 2020 року режим припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня 2020 року в цілому виконується четвертий тиждень поспіль, а поодинокі випадки його порушення не мають системного характеру.

Окрім того, зазначені висновки Донецької та Луганської ВЦА та прийнята на їх підставі 8 серпня 2020 року відповідна постанова ЦВК обумовлюють необхідність прийняття Комісією рішення щодо неможливості проведення перших виборів депутатів окремих районних рад Донецької та Луганської областей. Оскільки на решті територій районів, що не увійшли до визначених військово-цивільними адміністраціями територій територіальних громад, на яких неможливо здійснити організацію підготовки та проведення вказаних місцевих виборів, забезпечити проведення виборчих процедур відповідно до вимог Виборчого кодексу України також неможливо.

ЦВК не наділена повноваженнями самостійно визначати можливість забезпечення належної безпеки та уникнення терористичної загрози під час організації та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Разом з тим, зважаючи на необхідність забезпечення можливості громадянам України реалізувати їх право на формування органів місцевого самоврядування шляхом участі у відповідних місцевих виборах, існує потреба в уточненні у компетентних органів інформації щодо безпекової ситуації на окремих територіях цих областей, розташованих поблизу лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями.

З таких підстав Комісія звернулася до Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України, Національної поліції України, Командувача об’єднаних сил стосовно надання не пізніше 28 серпня 2020 року актуальної інформації про загрози належній організації підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року на окремих територіях Донецької та Луганської областей, розташованих поблизу лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями, межі та перелік яких затверджено відповідним Указом Президента України від 7 лютого 2019 року.

Одночасно ЦВК звернулася до Донецької та Луганської ОДА – ОВЦА стосовно надання не пізніше 28 серпня 2020 року актуальних висновків щодо можливості організації підготовки та проведення відповідно до Виборчого кодексу України місцевих виборів на виборчих дільницях, утворених згідно з постановою ЦВК від 25 червня 2020 року № 117, за встановленою Комісією формою. А також – щодо можливості організації підготовки та проведення відповідно до Виборчого кодексу України виборів депутатів районних рад Донецької та Луганської областей 25 жовтня 2020 року.

Відділ взаємодії із ЗМІ
Секретаріату Комісії

Джерело: cvk.gov.ua

« повернутися до списку новин