Великоновосілківська районна рада

ВЕЛИКОНОВОСІЛКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ

Переглядів: 131

Протягом січня - червня 2020 року 1435 осіб мали статус безробітного.

У звітному періоді за направленням центру  зайнятості працевлаштовано 586 осіб, у тому числі  79  до набуття статусу  безробітного.

У громадських  та інших роботах тимчасового характеру брали участь 249 безробітних. 

Професійним навчанням було охоплено 284 безробітних.

Станом на кінець червня 716 осіб мали статус безробітного, із  них 555 отримували допомогу по безробіттю. 

Кількість вакансій зареєстрованих у січні – червні становила 632 одиниці, а на кінець періоду 17 одиниць.

Рівень зареєстрованого безробіття на кінець червня становив 9,4 %. 

На виконання статті 471 Закону України “Про зайнятість населення” та  Постанови Кабінету Міністрів України від  22 квітня 2020 р. № 306 “Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” (зі змінами) продовжується реалізація механізму надання  допомоги по частковому безробіттю на період карантину. 

Для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець або ФОП (застрахована особа) звертається до Великоновосілківського районного центру  зайнятості (за місцем реєстрації його як платника ) та подає такі документи:

  • заяву у довільній формі;

  • засвідчену роботодавцем (ФОПом) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;

  • відомості про працівників та/або фізичну особу-підприємця (прізвище, ім’я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному державному органу і мають відмітку в паспорті), в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно із ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення»;

  • довідку про сплату ЄСВ за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності.

За отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину можна звернутися протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) діяльності.

Рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину приймається Донецьким обласним центром зайнятості протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем або фізичною особою — підприємцем (застрахованою особою), зазначених вище документів.

Виплата допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється: ФОПам (застрахованим особам) —Великоновосілківським районним  центром зайнятості; працівникам (крім сумісників та отримувачів пенсій) — роботодавцем.

Важливо пам’ятати і про обов’язки, покладені на роботодавців ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», а саме: у разі порушення гарантій зайнятості осіб, яким виплачувалася допомога по частковому безробіттю на період карантину (розірвання трудового договору протягом шести місяців (якщо допомога виплачувалася менше ніж 180 календарних днів, — протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги), з дня закінчення виплати допомоги з підстав, передбачених:

  • п.1 ст. 40 КЗпП України (крім повної ліквідації або припинення діяльності роботодавця);

  • п. 1 ст. 36 КЗпП України;

  • ч.3 ст.38 КЗпП України,

кошти повертаються в повному обсязі до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

На рівні держави зі стабілізаційного Фонду виділено 4,3 млрд. грн. на виплату допомоги по частковому безробіттю  внаслідок вимушеного скорочення або припинення діяльності на період карантину.

Кошторисом видатків Великоновосілківського районного центру зайнятості на зазначені цілі передбачено 3,6 млн. грн.

Станом на 30.06.2020 року на адресу Великоновосілківського районного  центру зайнятості надійшло 216 пакетів документів на допомогу по частковому безробіттю. 

Позитивне рішення прийняте по 212 пакетам документів, що дозволить роботодавцям та  найманим працівникам   здійснити і отримати виплати по частковому безробіттю та  зберегти робочі місця і не припиняти діяльність.

Фахівці центру  зайнятості продовжують приймати пакети документів на отримання допомоги по частковому безробіттю. Тож звертайтесь до Великоновосілківського районного  центру зайнятості, якщо ви чи ваш бізнес на період карантину потребує державної допомоги.

Отримати консультацію, надіслати пакет документів, з’ясувати, чи достатньо їх для прийняття позитивного рішення, ви можете, звернувшись до фахівців Великоновосілківського районного  центру зайнятості,  а також зателефонувавши за номерами (06243) 2-14-00;  050-188-97-47.

 

 « повернутися до списку новин