Великоновосілківська районна рада
Великоновосілківський район, Донецька область

Акція «Збережемо історію району Разом!» в дії!

Переглядів: 49

c. Зелене поле

Давно це було, коли повноводна річка Вовча протікала серед широких степів з буйними травами чебрецю, горицвіту, ковилю, волошок, фіалок та ромашки.

Уподобали козаки, які пливли річкою на човнах, це місце. Воно їм дуже сподобалося. Буйна зелень заворожувала очі. Безліч дичини: косулі, зайці, лисиці ховались у байраках. На березі річки гніздилися дикі качки, фазани, лебеді, чибіси.

Декілька сімей вирішили залишитись на поселення. Побудували хатки з глини, почали займатися сільським господарством, полюванням. А село назвали Зелене поле.

с. Скудне

За переказами довгожителів мандрував нашими краями чужоземець. Усе йому подобалося: буйна зелень дерев, безкраї хлібні поля, запашні стиглі груші у фруктових садах.  Аж дух захоплювало йому від цієї краси.

Потрапив він у невеличке село. Хати низенькі з-під землі виглядають, навколо снують обшарпані люди в брудному одязі.

  • Ох, і скудне ж життя тут, серед такої краси,- зітхнув він.

Слово, як це часто трапляється в житті, прижилося й у жителів прилеглих сіл на запитання:

  • Куди це ти йдеш?- відповідали:
  • Та в село, у  Скудне

с. Времівка

Сучасне село Времівка мало кілька назв. Одна з них – Крутогорівка. Чому Крутогорівка? Тому що воно було розташоване під Крутою горою ( так до середини 20 сторіччя називали Червону гірку).

Круту гору почали називати Червоною, тому що там брали червону глину для будівництва, а ще тому що на весні на гірці розцвітало безліч червоних квітів: тюльпанів та воронців. Здавалося, що Крута гора ставала червоною.

Джерело: Збірник «Легенди, перекази і бувальщини Великоновосілківського району»

« повернутися до списку новин