Великоновосілківська районна рада
Великоновосілківський район, Донецька область

Держрегулювання цін може повернутися

Переглядів: 121

В Мінекономіки вказують на відсутність чіткої процедури запровадження держрегулювання цін на товари суб'єктів господарювання, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції. Тому запропонували затвердити новий порядок.

Для цього розробили проєкт відповідної постанови КМУ. Підставою для розгляду питання, внаслідок якого можуть запровадити держрегулювання цін на товари суб'єктів господарювання, виступатимуть рекомендації органів Антимонопольного комітету.

Рішення про держрегулювання цін прийматимуть:

- на загальнодержавних товарних ринках, за винятком ринків ліків і виробів мед призначення - Мінекономіки;

- на ринках ліків та виробів медпризначення (загальнодержавних і регіональних) - МОЗ;

- на регіональних товарних ринках, за винятком ринків ліків і виробів медпризначення - Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими держадміністраціями.

Суб'єкти господарювання отримають перелік документів, які зобов'язані будуть подавати (мінімальний термін для подання складе 10 робочих днів).

Проектом Порядку також передбачено, що:

- держрегулювання цін не перевищуватиме 120 календарних днів;

- державні регульовані ціни повинні бути економічно обґрунтованими (забезпечувати відповідність ціни на товар витратам на його виробництво, продаж (реалізацію), прибуток від його продажу (реалізації) та включати інвестиційну складову частину.

 

« повернутися до списку новин