Великоновосілківська районна рада

Акція «Збережемо історію району Разом!» в дії!

Переглядів: 235

c. Федорівка

Село Федорівка було створене  в 1765р.. Після вигнання турків цариця Катерина роздавала поміщикам незаймані землі. Першими поміщиками в нашому краї були Федорів та його брат Кирило. Тому  нинішнє село в минулому було поділене на дві частини, які називалася Федорівка та Киричкова.

Поміщик Федорів мав воли, коні, великий сад. Усе це давало йому прибуток. Сам пан жив у місті Полтава та до села не навідувався, бо всім управляв приказчик Шанковський.

Одного разу пан вирішив купити породисту собаку, а продавець забажав обміняти її на п’ять сімей. Ці сім’ї були вивезені із села, про їхню подальшу долю ніхто не знав.

За прізвищем пана й було назване село – Федорівка.

У подальшому в результаті територіальних змін село об’єднали в одне, яке й зараз існує назву Федорівка.  Старі люди й донині називають частину села Киричковую.

 

с.Бурлацьке

Було це чи не було, а чутки й до цього часу ходять.

Жвавою й повноводною грайливо бігла серед степів наша річка Вовча.

Дорогий край,  солодощі, будівельні матеріали перевозили люди водним шляхом. Біля кожного поселення була своя пристань. Це були місця, де люди чекали на барки, спілкувалися, обмінювалися почутим та побаченим. Найбільша й найкраща пристань була поблизу села Андріївка. А далі несла свої вантажі річечка степами. Лише подекуди на березі зустрічалися поселення чи зелені гаї.

Найбільш роботи діставалися людям, які в холод і в спеку тягли барки вздовж річки. Вони здавна звалися бурлаками. У кожної людини своя доля. Лихий пан дістався цим бурлакам. День і ніч вони працювали, світу білого не бачили, а йому все мало… От і вирішали вони втекти від нього.     Придивилися непогане місце в степу. Такий незайманий куточок, де тільки ковила шумить і трава буяє. Назбирали сякого – такого збіжжя та й утекли.

Оселилися в долині. Джерельце з прісною водою знайшли.

Збудували декілька землянок, посадили кущі та дерева. Займалися землеробством, полюванням, рибальством….

І назвали село Бурлацьке.

Джерело: Збірник «Легенди, перекази і бувальщини Великоновосілківського району»« повернутися до списку новин