Великоновосілківська районна рада

Акція «Збережемо історію району Разом!» в дії!

Переглядів: 202

Герб Великоновосілківського району

Автори герба: В. Максименко, В. Гром

Опис герба

Щит (французький) знижений зеленим полем діагонально розділеним 11 чорними смугами.

У верхньому блакитному полі – дві третини золотого сонця, яке виступає з верхнього краю зеленого поля щита, з 17 прямими променями. Поверх усього накладена срібна лад’я у формі голуба.

Зовнішні прикраси

По сторонам щит обрамлений соняшником з колосками пшениці, оповитими червленою (червоною) стрічкою. Унизу на стрічці – напис срібними буквами в один рядок українською мовою «Великоновосілківський район»

Символіка герба

Фігури і кольори полів у гербі символізують історичне минуле і сьогодення Великоновосілківського району.

Зелений колір нижнього поля щита, розділеного 11 чорними діагональними смугами, символізує ниву, багату чорноземом, яка дає щедрі урожаї.

Сонце – символ істини, правди, провидіння і родючості. Зелена нива і сонце разом символізують багатство природи регіону та головний напрямок діяльності жителів району – сільське господарство, а 17 сонячних променів – кількість територіальних громад (селищної і сільських рад).

Блакитний колір верхнього поля щита символізує красу, духовність та ауру жителів району.

Стилізована срібна лад’я у формі голуб, з колоском пшениці у дзьобі, символізує пам’ять про перших поселенців земель району – козаків, а потім і кримських греків, які з мирними намірами прийшли по воді на ці землі для господарювання на них. Срібний колір лад’ї-голуба, грецький та український орнаменти на ній – чистота, надія, єдність і мудрість українського і грецького народів, які становлять більшість мешканців району, а крило – парус лад’ї символізує поступовий рух жителів району до кращого життя.

Вода ще з античних часів відображалась хвилястою лінією. Тому 5 хвилястих блакитних ліній на парусі-крилі стилізованої лад’ї-голуба підкреслюють значення для району річок Вовчої, Сухих і Мокрих Ялів та їх притоків.

Лад’я у формі голуба, зі всім, що зображено на ній, – це символ зв'язку часів, наступності поколінь, тих історичних коренів, якими пишаються жителі Великоновосілківського району.

Золоті соняшники з зеленим листям та колоски пшениці в зовнішніх прикрасах – це символ багатства і краси землі району.

Прапор Великоновосілківського району

Автор: В. Максименко

Опис прапора

Прапор уявляє собою три діагональних поля блакитного, пурпурового та зеленого кольорів, з яких центральне пурпурове поле домінуюче.

Верхнє поле блакитного кольору з центральною фігурою герба району (лад’я-голуб) символізує національні особливості району та духовність його жителів.

Пурпуровий колір центрального поля прапору – символ хоробрості, мужності і безстрашності минулих, нинішніх та прийдешніх поколінь мешканців району, а нижнє поле зеленого кольору – символ головного напрямку діяльності жителів сільського району.« повернутися до списку новин