Великоновосілківська районна рада
Великоновосілківський район, Донецька область

ПОДБАЙТЕ ПРО ПЕНСІЮ ВЖЕ ЗАРАЗ!

Переглядів: 270

Великоновосілківське об’єднане управління Пенсійного фонду України в черговий раз наголошує на важливості дотримання вимог трудового законодавства, що є запорукою соціальної захищеності працівників сьогодні та формування гідних пенсійних перспектив на майбутнє.

Кожен роботодавець, наймаючи людину на роботу, бере на себе відповідальність за її соціальну захищеність під час трудової діяльності та справедливе пенсійне забезпечення після виходу на заслужений відпочинок.

В першу чергу, він повинен офіційно оформити з працівником трудовий договір, забезпечити його гідним легальним заробітком у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний та щомісяця сплачувати належні внески, які також не мають бути меншими законодавчо визначеного мінімального рівня (станом на теперішній час це сума складає 1039,06 грн).

А застраховані особи – наймані працівники повинні знати та розуміти, що якщо вони працюють нелегально і отримують зарплату “в конверті”, то ризикують соціальними гарантіями та в майбутньому — гідним пенсійним забезпеченням. Справа в тому, що роботодавець за неофіційних трудових відносин не сплачуватиме ЄСВ до Пенсійного фонду.

Крім втрати стажу при розрахунку пенсії, людина, працюючи нелегально, може бути позбавлена права на відпустку, оплату тимчасової непрацездатності, соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань. За таких умов працівника можуть звільнити у будь-який момент, без оплати за виконану роботу і він не матиме можливості зареєструватись в центрі зайнятості як безробітний та отримувати допомогу.

Відтак, кожному працівнику обов’язково варто звертати увагу на легальність трудових відносин зі своїм роботодавцем та, відповідно, виплати заробітної плати. Перевірити факт сплати страхових внесків роботодавцем можна оперативно, без зусиль та витрат, лише зареєструвавшись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду https://portal.pfu.gov.ua

Пам’ятайте: пенсії в «конвертах» не буває

« повернутися до списку новин