Великоновосілківська районна рада
Великоновосілківський район, Донецька область

Нове в законодавстві України за липень 2020 року

Переглядів: 441

Назва акту

Стислий зміст

Де опублікований, коли набуває чинності

 

Закони України

 

 1. від 3 липня 2020 року                         № 744-IX «Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей»

Законом запроваджено можливість вступу до усіх закладів вищої освіти за вступними іспитами в межах установлених квот для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення.

На сьогодні вступ за квотою передбачено лише для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя до уповноважених закладів вищої освіти.

Голос України

від 11.07.2020 — № 116

 

Чинний

 1. від 16 липня 2020 року                № 805-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства»

 

Законом здійснено врегулювання неузгодженостей, уточнення строків, спрощення виборчих процедур та їхню уніфікацію. Зміни вносяться до Виборчого кодексу України, законів «Про Центральну виборчу комісію», «Про Державний реєстр виборців» тощо.

Зокрема, закон передбачає зміни щодо заповнення виборчих документів, процесу підрахунку голосів, подання документів кандидатами, обмеження для одночасного балотування на місцевих виборах.

Також удосконалено законодавство з питань територіальної організації виборів і системи виборчих комісій на місцевих виборах, зменшено грошову заставу на місцевих виборах тощо.

Крім того, зміни стосуються питання діяльності Центральної виборчої комісії, функціонування Державного реєстру виборців, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за правопорушення під час виборчого процесу.

 

Голос України

від 22.07.2020 — № 125

 

Чинний

 

Постанови Верховної Ради України

 

 1. Від  15 липня 2020 року             № 795-IX «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році»

Постановою призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів (крім виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей,  депутатів Донецької та Луганської обласних рад) на неділю 25 жовтня 2020 року.

Голос України

від 22.07.2020 — № 125

Чинний

 1. Від 17 липня 2020 року             № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів»

Відповідно до Постанови у Донецькій області утворено: Бахмутський, Волноваський, Горлівський, Донецький, Кальміуський, Краматорський, Маріупольський, Покровський райони.  

 

Ліквідовано: Амвросіївський, Бахмутський, Бойківський, Великоновосілківський, Волноваський, Добропільський, Костянтинівський, Лиманський, Мангушський, Мар’їнський, Нікольський, Новоазовський, Олександрівський, Покровський, Слов’янський, Старобешівський, Шахтарський, Ясинуватський райони.

 

Постановою встановлено, що вибори депутатів районних рад у районах, ліквідованих відповідно до цієї Постанови, не проводяться, повноваження депутатів районних рад у районах, ліквідованих відповідно до цієї Постанови, припиняються в день набуття повноважень депутатів районних рад, обраних на перших виборах до районних рад у районах, утворених відповідно до цієї Постанови.

Центральній виборчій комісії доручено забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів з урахуванням районів, утворених відповідно до цієї Постанови

 

Голос України

від 18.07.2020 — № 122

 

Чинний

 

Постанови Кабінету Міністрів України

 

 1. від 02 липня 2020 р. № 543 «Про внесення змін до Порядку використання коштів резервного фонду бюджету»

Урядом внесено зміни до Порядку використання коштів резервного фонду бюджету, затвердженого постановою КМУ від 29.03.2002 № 415, стосовно виняткових випадків виділення коштів з резервного фонду державного бюджету:

- доповнено перелік виняткових випадків необхідністю надання допомоги постраждалому населенню;

- спрощено процедуру подання документів на розгляд Кабінету Міністрів України;

- відповідальність за правильність та достовірність поданої орієнтовної потреби у коштах в установленому законом порядку покладено на головних розпорядників коштів державного бюджету;

- розпорядники (одержувачі) коштів резервного фонду державного бюджету можуть передбачати у договорах про закупівлю товарів, робіт і послуг попередню оплату для здійснення невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у розмірі до 50 відсотків їх вартості на строк не більше трьох місяців;

 Головні розпорядники бюджетних коштів зобов’язані протягом 14 днів з дати перерахування коштів затвердити орієнтовний перелік невідкладних (першочергових) заходів та подати його до Казначейства, його територіального органу (а у разі відсутності – місцевого фінансового органу);

 Казначейство, його територіальний орган (а у разі відсутності - місцевий фінансовий орган) може здійснювати перерахування коштів з резервного фонду державного бюджету без переліку невідкладних (першочергових) заходів з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Урядовий кур'єр

від 02.07.2020 — № 124

 

Чинний

 1. від 1 липня 2020 р. № 549 Про внесення зміни до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2016 р. № 674

Постановою встановлено, що у 2020 році виконання державного замовлення на підвищення кваліфікації державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування Національного агентства з питань державної служби здійснюється закладами освіти, що перебувають у сфері управління Національного агентства з питань державної служби, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства юстиції, Державної служби фінансового моніторингу, Державного управління справами та Національної академії педагогічних наук, поза конкурсом.

 

Урядовий кур'єр

від 03.07.2020 — № 125

 

Чинний

 1. від 1 липня 2020 р. № 550 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на завершення розпочатих у попередньому періоді робіт з будівництва/реконструкції, будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних п’ятдесятиметрових і двадцятип’ятиметрових басейнів»

 

Урядом затверджено Порядок та умови надання у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на завершення розпочатих у попередньому періоді робіт з будівництва/реконструкції, будівництво нових, реконструкцію та капітальний ремонт існуючих спортивних п’ятдесятиметрових і двадцятип’ятиметрових басейнів.

Основними умовами надання субвенції є:

- довжина ванни/ванн спортивного басейну, що повинна становити 25 або 50 метрів;

- співфінансування у 2020 році з місцевих бюджетів та інших позабюджетних коштів, не заборонених законодавством, в обсязі не менш як:

10 відсотків загальної вартості робіт першого року будівництва нових спортивних басейнів;

10 відсотків залишкової вартості робіт з будівництва/реконструкції спортивних басейнів розпочатих у попередніх періодах;

50 відсотків загальної вартості робіт з капітального ремонту існуючих спортивних басейнів.

- використання спортивного басейну для розвитку дитячого, дитячо-юнацького, резервного спорту та спорту вищих досягнень, проведення різного рівня спортивних заходів з водних видів спорту відповідно до правил і стандартів Міжнародної федерації плавання (FINA).

Пропозиції щодо включення спортивних басейнів до переліку об’єктів разом з відповідним обґрунтуванням подаються Мінмолодьспорту місцевими органами виконавчої влади, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад та об’єднаних територіальних громад. Зазначені пропозиції приймаються протягом 20 робочих днів з дня набрання чинності цими Порядком та умовами..

Урядовий кур'єр від 07.07.2020 — № 127

 

Чинний

 1. від 1 липня 2020 р. № 551 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення нових, будівельно-ремонтні роботи існуючих палаців спорту та завершення розпочатих у попередньому періоді робіт з будівництва/ реконструкції палаців спорту»

 

Урядом затверджено Порядок та умови надання у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення нових, будівельно-ремонтні роботи існуючих палаців спорту та завершення розпочатих у попередньому періоді робіт з будівництва/реконструкції палаців спорту

Основною умовою надання субвенції є співфінансування у 2020 році з місцевих бюджетів та інших позабюджетних коштів, не заборонених законодавством, в обсязі не менше ніж:

10 відсотків загальної вартості робіт першого року будівництва нових палаців спорту;

10 відсотків залишкової вартості робіт з будівництва/ реконструкції палаців спорту, розпочатих у попередніх періодах;

50 відсотків загальної вартості робіт з капітального ремонту існуючих палаців спорту.

До переліку палаців спорту, роботи в яких планується здійснити у 2020 році, включаються об’єкти комунальної власності:

- кількість глядацьких місць в яких становить не менше ніж 2500 для будівництва нових палаців спорту і не менше ніж 500 для будівельно-ремонтних робіт існуючих;

- що повинні використовуватися для проведення спортивних заходів не менше ніж з чотирьох ігрових видів спорту.

Пропозиції щодо включення палацу спорту до переліку об’єктів з відповідним обґрунтуванням та матеріалами подаються до Мінмолодьспорту місцевими органами виконавчої влади/виконавчими органами сільських, селищних, міських рад і об’єднаних територіальних громад. Пропозиції щодо включення палацу спорту до переліку об’єктів приймаються протягом 20 робочих днів з дня набрання чинності цими Порядком та умовами.

Урядовий кур'єр від 07.07.2020 — № 127

 

Чинний

4. від 22 липня 2020 р. № 637 «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я»

Новою редакцією п.п. 6, 8 Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1094, встановлено, що орган управління тимчасово (з дня виникнення вакантної посади до призначення керівника закладу за результатами конкурсу) покладає виконання обов’язків керівника закладу на особу з числа штатних працівників закладу або призначає виконуючого обов’язки з числа інших осіб на строк, що не перевищує два місяці.

Особа, на яку покладається виконання обов’язків керівника закладу або яка призначається виконуючим обов’язки керівника закладу, повинна відповідати єдиним кваліфікаційним вимогам для керівника закладу охорони здоров’я.

Для проведення окремого конкурсу рішенням органу управління утворюється окрема конкурсна комісія.

Оголошення про початок формування конкурсної комісії оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу управління одночасно з оприлюдненням рішення про проведення конкурсу.

Змінами до п.п. 11, 14 Порядку визначено, що до складу конкурсної комісії входять у рівній кількості, серед інших, представники галузевих професійних спілок, громадських об’єднань у сфері охорони здоров’я відповідного функціонального спрямування та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності (за умови реєстрації таких громадських об’єднань не менш як за два роки до дати рішення про проведення конкурсу) та/або незалежні експерти у сфері охорони здоров’я.

Галузеві професійні спілки, громадські об’єднання у сфері охорони здоров’я відповідного функціонального спрямування та/або у сфері запобігання корупції і антикорупційної діяльності подають по чотири кандидатури органу управління, який визначає представників до складу конкурсної комісії з таких кандидатур та/або з переліку незалежних експертів у сфері охорони здоров’я у кількості, рівній кількості представників органу управління.

 

Урядовий кур'єр

від 29.07.2020 — № 144

 

Чинний

5. від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з 1 серпня до 31 серпня 2020 року на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя  продовжено дію карантину, встановленого постановами КМУ від 11.03. 2020 р. № 211 та від 20.05.2020 р. № 392.

Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

 

Урядовий кур'єр

від 25.07.2020 — № 142

 

Чинний

6. від 15 липня 2020 р. № 647 «Про затвердження Порядку подання, розгляду скарг та пропозицій стосовно організації та проведення аукціонів щодо передачі в оренду державного та комунального майна»

Порядок визначає процедуру подання, розгляду скарг та пропозицій стосовно організації та проведення аукціонів щодо передачі в оренду державного та комунального майна, процедура проведення яких не завершена та за результатами яких не укладено договору оренди, у тому числі електронних аукціонів (відкритих торгів (аукціонів), формування, функціонування та повноваження комісії з розгляду скарг та підготовки пропозицій, яка є постійно діючим колегіальним органом, що утворюється Мінекономіки.

 

Урядовий кур'єр

від 29.07.2020 — № 144

 

Чинний

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України

 

 1. від 15 липня 2020р. № 885-р «Про реалізацію соціальної благодійної програми з відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад Донецької та Луганської областей»

 

З метою створення умов для відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад, що розташовані поблизу контрольних пунктів в’їзду/виїзду в Донецькій та Луганській областях Урядом прийнято рішення реалізувати соціальну благодійну програму з відновлення добробуту мешканців і розвитку територіальних громад Донецької та Луганської областей. Пріоритетними напрямами Програми визначено: встановлення сонячних електростанцій на дахи та/або фасади житлових будинків і будівель, в яких розміщені об’єкти соціальної інфраструктури (освіти, охорони здоров’я, культури тощо), правоохоронні органи, органи державної влади та органи місцевого самоврядування; улаштування на базі фотоелектричних модулів освітлення пішохідних переходів, мостів та місць загального користування, зарядних пристроїв для засобів стільникового зв’язку тощо.

Перелік об’єктів за пріоритетними напрямами затверджується Мінреінтеграції разом із Мінрегіоном, Донецькою та Луганською облдержадміністраціями, АТ «НАК «Нафтогаз України» (за згодою).

АТ «НАК «Нафтогаз України» або його афілійовані підприємства можуть надавати благодійну допомогу власникам/балансоутримувачам об’єктів і споруд на загальну суму до 100 млн. грн. протягом 2020-2021 років.

Мінсоцполітики повинно також забезпечити розроблення нормативно-правового акта, яким передбачити норму щодо неврахування допомоги, одержаної в межах реалізації Програми, до сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) під час призначення всіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї/домогосподарства.

Урядовий кур'єр від 11.07.2020 — № 113

 

Чинний

2. від 8 липня 2020 р. № 891-р «Про розподіл у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій»

Розпорядженням затверджено розподіл у 2020 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами за об’єктами (заходами).

Зокрема до обласного бюджету Донецької області - 82288,305 тис. грн., бюджету міста Краматорська - 41794,331 тис. грн. та бюджету міста Покровська - 9987,874 тис грн.

Разом по Донецькій області - 134 070,51 тис. грн.

 

Урядовий кур'єр

від 23.07.2020 — № 140

 

Чинний

 

Постанови ЦВК

 

 1. від 24 липня 2020 року            № 137

 

 

У зв’язку з набранням чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства” Центральною Виборчою Комісією встановлено форми подань щодо кандидатур до складу виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

На сайті ЦВК

Чинний

 1. Від 24 липня 2020 року                     № 138

 

 

У зв’язку з набранням чинності Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення виборчого законодавства” Центральною Виборчою Комісією встановлено форми подань про заміну членів виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів.

На сайті ЦВК

Чинний

 1. Від 24 липня 2020 року                     № 140 «Про внесення змін до Порядку проведення жеребкування  щодо включення кандидатур до складу обласних, районних, міських, районних у містах (у містах з районним поділом),  селищних та сільських виборчих комісій»

Згідно внесених змін  право подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій мають:

1) організація партії, про утворення депутатської фракції якої оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання;

2) організація партії, яка уклала угоду про політичну співпрацю на відповідних місцевих виборах з депутатською групою, про утворення якої оголошено на сесії Верховної Ради України не пізніше 1 січня року, в якому відбуваються вибори;

3) зареєстрована в установленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці організація партії.

Утворення (формування складу) територіальних  виборчих комісій з місцевих виборів на перших та чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року здійснюється з урахуванням районів, утворених відповідно до Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX “Про утворення та ліквідацію районів”

На сайті ЦВК

Чинний

Підготовлено управлінням

правового забезпечення

виконавчого апарату

обласної ради

 

« повернутися до списку новин