Великоновосілківська районна рада
Великоновосілківський район, Донецька область

Акція «Збережемо історію району Разом!» в дії!

Переглядів: 125

Звідки пішла назва села Костянтинополь

       Якщо подивитися на карту Донбасу, можна побачити багато химерних, іноді дивних назв населених пунктів. Серед них – село Константинополь, засноване в 1779 році.

       Після відомого указу Катерини II почалося масове переселення кримських греків – християн на величезні, безлюдні простори Приазов`я. Вихідці з південнобережних сіл Демерджі (Фуна), Алусту, Улу-Узень, Кучук-Узень і Куру-Узень, що розташовувалися біля підніжжя гори Демерджі, залишали Крим разом. І оселилися вони в одному місці.

      Чому село було так названо? Існує переказ про те, що митрополит Ігнатій Гозадін, який був присутній при освяченні церкви в новому селі, був вражений щедрістю його жителів, які пожертвували в цей день близько 200 корів, сотні овець і кіз. Мабуть, тому він дав селу пишну назву на честь столиці Візантії й батьківщини всіх грецьких митрополитів.

       Інша історія розповідає, що біля гори Демерджі. Звідки прийшли перші поселенці села, знаходилось джерело з чистою водою. Покровителем цього джерела вважався Св. Костянтин. Ім`я цього святого уособлювало для мешканців селища саме життя. Тому і назвали вони своє нове село на честь Св. Костянтина, бо серед його засновників більшість була з села Демерджі.

      У народі збереглася легенда про походження назви гори Демерджі, яка займала важливе місце в житті вихідців із Криму.

Звідки пішла назва села Улакли

         Село Улакли розташоване, в 2 км від Константинополя. На думку деяких мешканців, воно раніше мало назву Хіндеень. За версією інших, називалося Джімрек, що в перекладі з урумської означає «ховрашок». За офіційною версією, село заснували вихідці з кримського села Улакли. Місцеве населення вимовляє назву свого села Улла –Хилли, що по-татарськи означає «розумні люди».

Джерело: Збірник «Легенди, перекази і бувальщини Великоновосілківського району»

« повернутися до списку новин