Великоновосілківська районна рада
Великоновосілківський район, Донецька область

На Донеччині затверджений механізм виплати грошової компенсації за неотримані «бебібокси»

Переглядів: 251

Жінки, які народили дітей з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року у пологовому будинку на території Донецької області, підконтрольній українській владі, отримають грошову компенсацію за неотримані «бебібокси». Наразі на це виділені кошти з обласного бюджету, а також затверджений механізм таких виплат. 

Йдеться про одноразову виплату, розмір якої складає 3250 гривень на кожну живонароджену з 01 вересня 2018 року по 31 грудня 2019 року дитину. За даними міністерства соціальної політики України, розмір компенсації відповідає середній вартості «пакунку малюка» протягом 2018-2019 років.

На Донеччині право на отримання такої компенсації мають близько 14200 породіль.

Очікується, що у 2020 році програма допомоги породіллям буде переглянута урядом та буде реалізована у іншій формі.

Нагадаємо, що  у вересні 2018 року в Україні стартувала кампанія з видачі так званих бебібоксів (пакунків малюка) породіллям.

Донецька область не підписала угоду про виділення з обласного бюджету коштів на цю програму, оскільки мала до угоди обґрунтовані зауваження.

Поки тривало листування між ОДА і Мінсоцполітики України, породіллі двічі позивалися до суду. Відповідачем виступив департамент соціального захисту Донецької ОДА, який виграв усі суди.

Крім того, було розпочато кримінальне провадження щодо цього питання. Його результатом стало те, що вже новий склад міністерства визнав обґрунтованість зауважень Донецької ОДА.

« повернутися до списку новин